KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning / akvatint 10974100
*
nr 1097 4100
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Etsning / akvatint, Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 18:24:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 19:31:56
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsning etsningar gerhard nordström grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
*
Gerhard Nordström
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gerhard Nordström
nr 1097 4100
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Etsning / akvatint, Gerhard Nordström (f. 1925), 9/13, motivet: 19x29
Kondition: missfärgad
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 19:31:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1925 i Lund.Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvatint aquatint djuptryck etsning etsningar gerhard nordström grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58